तरबुजाले शरीरलाई ठूलो नोक्सान पुर्‍याउँछ, हैरान बनाउने यस्ता साइड इफेक्ट

२०७८ असार १३, आईतवार
पढ्ने समय : 2 मिनेट

तरबुजालाई ग्रीष्म ऋतुको उपहार भनिन्छ। यस स्वादिष्ट फलमा ९२ प्रतिशत पानीको मात्रा हुन्छ, जसले शरीरलाई डिहाइड्रसनबाट बचाउँछ। यस बाहेक तरबुजामा शरीरमा फाइदा पुर्‍याउने पौष्टिक तत्त्वहरू पनि भरिपूर्ण हुन्छ।

यसमा भिटामिन-ए, भिटामिन-बी,, भिटामिन-सी, पोटेशियम र प्लान्ट केमिकलहरू जस्तै लाइकोपिन र सिट्रुलाईन पनि हुन्छ। यद्यपि यो फल शरीरको लागि धेरै फाइदाजनक छ, तर डाक्टरहरू भन्छन कि यसको अत्यधिक सेवनले शरीरलाई पनि हानी पुर्‍याउँछ।

tarbuja1.JPG

पखाला वा पाचन समस्या

तरबूजा पानी र डायट्री फाइबरको एक धेरै राम्रो स्रोत मानिन्छ। यद्यपि यसको अत्यधिक मात्रामा सेवन गर्दा पेटमा पखाला, ब्लोटिंग, पेट फूल्ने र ग्यास जस्ता समस्याहरू हुन सक्छन्।

विज्ञहरू भन्छन् कि तरबुजामा फेला परेको सोर्बिटोल चिनीको काम्पाउन्ड हो। यो कम्पाउन्डले पेटमा ग्यास वा पखाला गराउन सक्छ ।

यसबाहेक, लाइकोपिन नामको सामग्रीले पनि यस्ता समस्या बढाउन सक्छ। यो पिग्मेन्ट ऑक्सीडन्ट हो जसले तरबुजालाई यसको रातो रंग दिन्छ।

ग्लुकोज लेभल

विज्ञहरू भन्छन् कि यदि तपाईंलाई मधुमेहको समस्या छ भने तरबुजाले शरीरमा चिनीको लेभल बढाउन सक्छ। त्यहाँ कुनै शंका छैन कि तरबूजा एक स्वस्थ फल हो, तर यो ग्लाइसेमिक स्तरमा उच्च छ। त्यसकारण, यसलाई दैनिक सेवन गर्नु अघि, कृपया एक चिकित्सकको सल्लाह लिनुहोस्।

tarbuja1.JPG

कलेजोमा सूजन
डाक्टरहरूका अनुसार जसले लगातार मदिरा सेवन गर्दछ उसले ठूलो मात्रामा तरबुजा खानु हुँदैन। मदिराको साथै लाइकोपिनको उच्च स्तरले शरीरमा नराम्रो प्रभाव पार्छ।

यदि नियमित रक्सी वा मदिरा सेवन गर्ने व्यक्तिले अधिक मात्रामा तरबुजा खाए भने यसले कलेजोको जलनको खतरालाई बढाउन सक्छ। कलेजोमा बढ्दो ऑक्सीडेटिव तनाव शरीरको लागि अत्यन्त खतरनाक हुन सक्छ।

ओभर हाईड्रेसन 

हाइड्रेशन अर्थात् पानीको नशा त्यस्तो चिकित्सा अवस्था हो जुनमा बिरामीको शरीरमा पानीको मात्रा अत्यधिक हुन्छ। यसले शरीरमा सोडियमको स्तर कम गर्दछ। तरबुजामा ९२ प्रतिशत पानी हुन्छ, जसको अधिक खपतले ओभर–हाइड्रेसनको समस्या निम्त्याउन सक्छ।

tarbuja1.JPG

डाक्टरहरूका अनुसार यदि शरीरमा पानीको अत्यधिक मात्रा नियन्त्रण गरिएको छैन भने यसले रगतको मात्रा बढाउन सक्दछ। यसले खुट्टाहरूमा सूजन, थकान र किड्नीमा समस्या निम्त्याउन सक्छ। सोडियम लेभल अचानक घट्दा यसले शरीरमा हानी पुर्याउँदछ ।

कार्डियोवस्क्यूलर 
तरबुजा पोटेशियमको एक धेरै राम्रो स्रोत मानिन्छ। यसले शरीरलाई स्वस्थ राख्न धेरै तरीकाले काम गर्दछ। यसले शरीरको इलेक्ट्रोलाइट समारोह र मुटुको स्वास्थ्यलाई कायम राख्न काम गर्दछ।

यसका साथै पोटेशियमले हाम्रो हड्डीहरूलाई पनि बलियो बनाउँछ। तर सायद तपाईलाई थाहा छैन शरीरमा यसको अत्यधिक मात्राले मुटु सम्बन्धी समस्याहरूलाई बढावा दिन्छ। अनियमित मुटुको धड्कन वा कमजोर पल्स रेट यसको परिणाम हुनसक्छ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस

सम्बन्धित समाचार

ताजा समाचार

लोकप्रिय

You cannot copy content of this page